Karayolu Taşımacılığı

Karayolu Taşımacılığı​

Kayseri’nin en genç ve en büyüme odaklı şirketlerinden biri olan NLY LOGISTIC, başta mobilya – yatak&baza – çelik kapı – madeni eşya – inşaat malzemesi-kimyevi maddeler gibi ülke ihracatında önemli değere sahip ürün gruplarının düzenli taşımalarını gerçekleştirmektedir.

 

Hizmet verdiğimiz Ülkeler

Balkanlar
 1. Bulgaristan
 2. Romanya
 3. Sırbistan
 4. Makedonya
 5. Kosova
 6. Bosna Hersek
 7. Arnavutluk
 8. Yunanistan
 9. Ukrayna
Avrupa
 1. Hollanda
 2. Almanya
 3. Belçika
 4. Fransa
 5. İtalya
 6. Polonya
 7. Macaristan
 8. İngiltere

Karayolu Taşımacılığı Avantajları

Karayolu taşımacılığı, aynı yol üzerinde bulunan farklı işletmelere ait ürünlerin tek bir araçla taşınması işlemi yani parsiyel taşımacılık ile yapılabilmesidir. Karayolu taşımacılığı nedir? Düşündüğümüzde, teslim edilmek istenen ürün müşterinin adresine ve deposuna kadar ulaştırılır. Karayolu ile hemen hemen her yere ulaşım sağlanabilir. Yolların elverişli olması ve yapılan yatırımlar bu noktada önemlidir.

Havayolu taşımacılığı ile kıyaslanırsa karayolu taşımacılığının maliyeti daha düşüktür. Taşınan ürünlerin herhangi bir zarar görmesi, yıpranması, kaybolması ihtimaline karşı yapılan sigorta ile güvence altına alınmış olur. Ürün yüklenmesi ve indirilmesi karayolu taşımacılığında zaman alan bir süreç değildir.
 
Karayolu Taşımacılığı Tarihte Gelişimi
 

Tarih içerisindeki en eski taşımacılık türlerindendir. Karayolu taşımacılığı nedir? Diye araştırılınca demiryolu, havayolu deniz yolu taşımacılığı ortaya çıkmadan önce genellikle karayolu ile taşıma hizmetleri gerçekleştirilmiştir. Cumhuriyetin ilanından 1950 senesine kadar daha çok demiryolları ve deniz yolları ile taşımacılık gerçekleştirilirken daha sonra karayolu taşımacılığı tercih edilmiştir. Çünkü yeni ve alternatif yollar, köprüler yapılmaya başlanmıştır. Ayrıca diğer taşıma şekillerine göre maliyeti düşüktür.

Teknolojik gelişmeler karşısında sürekli takip halinde olan karayolu taşımacılık sektörü bu şekilde gelişmeye devam etmiştir. Mesafelerin kısalması, fazla giderinin olmaması, kapıya kadar teslimat karayolu taşımacılığının tercih sebeplerindendir. Ayrıca ulaştırma alanı geniştir, yüklere uygun araç bulma problemi yoktur, araç çeşitliliği olan geniş bir filo bu sektörde bulunmaktadır. Karayolu taşımacılığı, havayolu ve denizyolu taşımacılığı için de liman ve havaalanlarına ürünlerin ulaştırılması için gereklidir. Karayolu kanunları, gümrük kanunları, teknolojik gelişmeler sektörün verimli çalışabilmesi için sürekli takip ettiği uygulamalardır.

 
 
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?