Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik

Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik

Lojistik kelimesi: ürün, eşya, insan gibi kaynakların istenilen ve spesifik olarak belirlenen yerlere temin edilebilmesi için hizmet veren araç anlamına gelir. Dolayısıyla uluslararası taşımacılık ve lojistik doğrudan ilişkilidir. Uluslararası taşımacılık firmalarının lojistik destek olmaksızın başarısız olması imkansızdır.

Lojistik desteğine sahip firmalar kara, hava ve suyolu aracılığıyla ulaşım sağlayabilir ve ürün teslimatı yapabilir. Yani uluslararası taşımacılık firmaları tercihinde lojistik büyük rol oynamaktadır. Uluslararası taşımacılık günümüzde epey popülerleşti.

Haliyle de birçok transfer firması ortaya çıktı. Bu firmalar arasında tercih yaparken çeşitli unsurları göz önünde bulundurmanız ve araştırmalar yapmanız gerekiyor. Zira her alanda olduğu gibi bu alanda da dolandırıcılıklar mevcut.

Uluslararası Taşımacılıkla Ne Tür Ürünlerin Transferi Sağlanabilir?

Uluslararası taşımacılıkta çok çeşitli ürünler taşınabilmektedir. Yeni nesil ulaşım araçlarının da sağladığı faydalarla birlikte neredeyse her şey taşınabilmektedir.

Uluslararası taşımacılığa genellikle şu gibi ürünlerin transferi için başvurulur;

• Ev taşımacılığı

• Ofis taşımacılığı

• Araç, otomobil transferi

• Evcil hayvan transferi

• Özel belge ve doküman transferi

Uluslararası transfer firmalarıyla iletişime geçerek bu alanlarda yardım alınabilmektedir. Günümüzde bu işlem inanılmaz derecede kolaylaştı ve birçok transfer firmasına da kolaylıkla ulaşılabiliyor. Ancak uluslararası taşımacılık için firma seçiminde oldukça dikkatli olunmalı.

Uluslararası Taşımacılığın Gerçekleştirilme Aşamaları

Kaliteli bir uluslararası transfer firmasından hizmet alacaksanız, taşınacak ürünlerinize belli başlı prosedürler uygulanır. Bu prosedürler, ürünlerinizin güvenli bir şekilde ve hatasız olarak ulaştırılabilmesi adına oldukça önemlidir.

Taşımacılık işlemleri şu şekilde gerçekleştirilir;

• Uzman kişiler tarafından ekspertiz raporu hazırlanır.

• Ekspertiz raporu dikkate alınarak ürün paketlenir ve hangi ulaşım yoluyla transferin gerçekleştirileceği belirlenir.

• Gümrükten transfer adına onay alınır.

• Eşyaların nakliyesi gerçekleştirilir.

• Geçiş yapılan ülkenin gümrük işlemleri halledilir.

• Ürünleriniz, transfer firmasının depolarında, ekspertiz raporunda belirtilen koşullarda saklanır. Böylelikle ürünleriniz gereksiz yere zarar görmez.

Bu aşamalara kaliteli ve güvenli uluslararası transfer firmalarında rastlanılabilir. Bu işlemler sayesinde kullanıcı, yurt dışına çıkışında haber vererek, belirlenen ülkeye giriş gerçekleştirdiğinde ürünlerini güvenle teslim alabilir.

.

Uluslararası Transfer Fiyatları

Uluslararası transfer işlemlerinde fiyat bilgisi oldukça değişkendir. Bu fiyatlarda değişimi yaratan şey; eşyalarınızın çokluğu, ulaşım yolları ve paketleme masrafları gibi hususlardır. Hizmet alacağınız transfer firmasıyla iletişime geçerek fiyat bilgisi edinebilir ve yardım alabilirsiniz. Uluslararası transfer firması seçiminde, birlikte çalışacağınız firmanın güvenilir olduğuna ve sertifikalı bir şekilde hizmet verdiğine dikkat etmelisiniz.

Özellikle uluslararası transfer alanında, firmanın C3 yetki belgesine sahip olması büyük önem arz etmektedir. Bu belge sayesinde firmalar tüm işlemlerini kolay ve hızlı bir şekilde yapabilmektedir. Kaliteli ve resmi transfer firmalarının, ulaştırma bakanlığı tarafından verilen C3 belgesine sahip olmaları zorunludur.

Uluslararası Transferde Kalitenin Önemi

Uluslararası taşımacılıkta kalite en önemli husustur. Kaliteli bir firmayla çalışarak, ürünlerinizin hiçbir zarar görmeyeceğine ve kısa süreler içerisinde teslim alınabileceğine tanık olursunuz. Taşımacılık sektöründe yılların getirdiği bir tecrübeyle hizmet veren Bafa Group’da, müşteri memnuniyetini hat safhada tutarak hizmet veriyoruz. Bizden, alabileceğiniz en kaliteli ulaştırma hizmetini alacağınıza emin olabilirsiniz. Her türlü transfer işinde, kullanıcıyı makul derecede ücretlere tabi tutuyoruz ve tüm transfer taleplerinizi kısa süreler içerisinde gerçekleştiriyoruz. Böylelikle ürünlerinizi tez vakitte elde edebiliyorsunuz.

Share on Facebook Share on Twitter Share on Google
💬 Yardıma mı ihtiyacınız var?